Tirsan Kardan

Hakkımızda

Hakkımızda

Tiryakiler Şirketler Grubu kurumsallaşmasını tamamlamış ve hisselerinin tamamı Tiryaki Ailesine ait bir aile şirketidir. Grubumuz, bünyesinde 800’den fazla çalışanına istihdam sağlanmakta ve gelecek planlarını sektöründe liderliğini sürdürecek ve global pazarda giderek yerini sağlamlaştıracak şekilde yapmaktadır.

Tirsan Kardan’ın globalleşme anlayışında müşterimizin ihtiyacı esastır. Müşterilerimizin açıldıkları veya faaliyet gösterdikleri pazarlarda var olma hedefi ile gelişen ve büyüyen pazarlara da stratejimizde öncelikli olarak yer vermekteyiz. Pazarın ve müşterimizin ihtiyacına göre lokal montaj, lokal depo yönetimi veya benzeri uygulamalar ile hareket etmekteyiz. Global hareket ederken yerel düşünebilmemiz bulunduğumuz ülkelerde yerel ekipler ile çalışarak mümkün olabilmektedir.

Halihazırda lokal olarak üretim ve/veya montaj yaptığımız ülkeler Türkiye, Rusya, İtalya ve Mısır’dır. Avrupa’da lokal montaj tesisi kurulumu için çalışmalarımız devam etmektedir. Müşterilerimize global lokasyonlarında tam zamanında ve JIS hizmet verebilmek için Amerika, Almanya, İtalya’da lojistik depo faaliyetlerini organize etmekte ve yönetmekteyiz.

Tarihçemiz

1957 yılında kurucumuz rahmetli İsmail Tiryaki tarafından kurulan Tiryakiler Yedek Parça şirketimiz yıllar içinde gelişmiş ve bir yedek parça dükkanından dünyanın tüm ticari araç üreticileri ile çalışan, üretiminin %80’ine yakını Dünya’nın dört bir yanına ihraç eden bir dünya şirketi haline gelmiştir. Kurucumuz İsmail Tiryaki’nin iyi yapın Dünyaya satın öğretisinden yola çıkarak yüksek kalite bilinci ile üretilmiş, tam teşekküllü test merkezimizde valide edilmiş ürünlerimiz Dünya’nın her noktasında müşterilerimizin araçlarında problemsiz bir şekilde çalışmaktadır. 

Şirketimizin 60 yılı aşkın otomotiv tecrübesi ile edindiği kazanımlar bundan sonraki hedeflerimize ulaşma yolunda en büyük güvencemizdir.

Değerlerimiz

Şirketimizin tüm çalışanlarımızca benimsenmiş, tüm paydaşlarımızca taktir gören ve artık iş yapış şeklimizin değişmez bir parçası haline gelen değerlerimiz aşağıda listelenmiştir.

Vizyonumuz

Güç aktarımına ihtiyaç duyulan her yerde yenilikçi yürüyen aksam sistemleri üreten lider ve sürdürülebilir bir mühendislik şirketi olmak.

Bilgi Güvenliği Politikası

TİRSAN KARDAN, bilgi varlıklarının gizlilik, bütünlük ve erişebilirliklerinin etkileyecek her türlü riski yönetmek amacıyla;

– Bilgi güvenliği yönetim sisteminin ISO 27001 standardına uygun kurulması, yönetilmesi, kontrolü ve sürekli iyileştirilmesini,
– Bilgi güvenliğini ilgilendiren yasal mevzuata ve sözleşmelere uyulmasını,
– Bilgi varlıklarına yönelik risklerin yönetilmesi ve doğru bir şekilde önlenmesini,
– Bilgi güvenliği farkındalığının ve kurumsal yetkinliğin arttırılmasını,
– Kurumumuz temel ve destekleyici iş faaliyetlerinin en az kesinti çalışmasının devam ettirilmesini,

Tüm çalışanlarımız ile birlikte yöneterek, bilgi güvenliğimizin sağlanmasını ve sürekliliğini hedefler ve bu amaçla tüm gereklilikleri yerine getirir.

Kalite ve Çevre Politikamız

“Tirsan Kardan” olarak,

Tüm paydaşlarımızın ortak mutluluğu kapsamında,
• Firma itibarımızı en yüksek noktaya ulaşmasının sağlanması
• Müşterilerimizin memnuniyetinin sağlanması
• Çalışanlarımızın memnuniyetinin sağlanması
• Çalışanlarımızın memnuniyetinin sağlanması
• Hissedarlarımızın memnuniyetinin sağlanması

Kaynakların verimli kullanılması kapsamında,
• Toplum ve çevreye katkının sağlanması
• Kirliliği kaynağında önleyerek atıkların minimuma indirgenmesi
• Doğal kaynakların korunması ve doğal kaynakların kullanımının minimuma indirgenmesi
• İlgili çevre mevzuat, kanun ve yönetmeliklerin gereklerinin karşılanması
• Teknolojik yenilikleri takip ederek, her alanda ölçülebilir iyileştirmeyi ve geliştirmeyi esas alan çalışmaların yapılması politikamız olarak hedeflenmiştir.

Etik Kurallarımız

Tirsan Kardan kurum değerlerini yaşatabilmek, şirketimizin ve çalışanlarımızın çıkarlarını koruyabilmek amacı ile oluşturulmuş Tirsan Kardan Etik Kurallar Protokolünü aşağıdaki metinden  incelemenizi rica ediyoruz. 

Tirsan Kardan Etik Kurallarının ihlal edildiğini düşündüğünüz durumlarda bizleri derhal haberdar etmeniz kurumumuzun, değerlerimizin ve çalışanlarımızın korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Kişisel bilgilerinizin korunmasına verdiğimiz önem çerçevesinde aşağıda detaylarını bulacağınız kanallar üzerinden bağımsız Etik Hat servisimizi kullanarak bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Etik Hat; sizleri veya firmamızı tehlikeye sokacak herhangi bir usulsüzlük, tehlike, suiistimal, suç veya diğer ciddi riskler ile ilgili endişelerinizi iletebileceğiniz bağımsız bir çağrı merkezidir. Çağrılarınız özel ve bağımsız bir kurumda çözümlenmek üzere saklı kalacaktır.

Daha fazla bilgi için 444 Etik (3845) Telefon numarasından haftanın 7 günü 10:00 – 19:00 saatleri arasında her zaman arayabilirsiniz.

Bildirimlerinizde, size bağımsız bir çağrı merkezi şirketinin çalışanları olan operatörler yardımcı olacak ve isminiz, iletişim bilgileriniz ve sizinle ilgili diğer tüm bilgiler (paylaşmak istemeniz halinde) edinilerek gizli tutulacaktır.

Aşağıdaki başlıklardaki her türlü sorunuzu, sizlere yardımcı olacak bağımsız şirket yetkililerine gönül rahatlığıyla iletebilirsiniz.

Sizleri endişeye sokacak her türlü usulsüzlük, suç, tehlike veya diğer ciddi riskleri iletebileceğiniz bir telefon, web ve e-posta hattıdır. Bu hatta gelen tüm bildirimler gizli tutulmaktadır.

Bu sistemin sahibi Etik Bildirim ve Güvence Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. firmasıdır. Etik Bildirim ve Güvence Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. firması dışarıdan bağımsız bir firmadır.

  • Telefon aramalarında; 444 38 45 (Etik) numarasından ulaşabilirsiniz.
  • Ayrıca herhangi bir e-mail adresinden [email protected] adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.
  • Web kanalıyla ise : etikhat.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Haftanın 7 günü, 10.00 – 19.00 saatleri arasında canlı olarak telefona bakan operatörler size hizmet verecektir. Saat 19.00 -10.00 saatleri arasında ve resmi tatillerde ise telefon santrali aracılığı ile kayıt yapılacaktır.

E-postanızı istediğiniz zaman gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz e-postalar kayıt altına alınacak ve gerekli işleme tabi tutulacaktır.

Tüm çalışanlarımız ve iş paydaşlarımız bu hatla paylaşımda bulunabilir.

Geliştirilmiş hizmet işleyişi sayesinde, sorunlarınız çok daha hızlı çözülecek. Ayrıca, süreç boyunca ve sonuçlandığında size bilgi verilecek.

Etik dışı davranışsal konular ile suiistimal ve diğer kritik konularda aşağıdaki başlıklar altında Etik Hat’tı arayabilirsiniz.

  1. ETİK DIŞI DAVRANIŞSAL KONULAR

1.1. Uyuşmazlık/Anlaşmazlık
1.2. Ayrımcılık
1.3. Hakaret
1.4. Psikolojik Taciz/Mobbing
1.5. Cinsel Taciz
1.6. Tehdit/Şantaj
1.7. Fiziksel Şiddet/Kavga
1.8. Çalışma Ortamını Bozan Duygusal İlişkiler
1.9. Alkol ve Uyuşturucu Kullanımı
1.10. Haksız Yere İşten Çıkarma
1.11. Çalışma Düzeni İle İlgili Haksız Uygulamalar
1.12. Siyasi vb. Propagandada Bulunmak
1.13. Diğer Davranışsal Konular

 

  1. SUİSTİMAL VE DİĞER KRİTİK KONULAR

2.1. Şirket Kurallarının İhlali
2.2. Şirket Kaynaklarının İsraf Edilmesi
2.3. Şirket Kaynaklarının Zimmete Geçirilmesi
2.4. İç Kaynaklı Hırsızlık
2.5. Dış Kaynaklı Hırsızlık
2.6. Hile ve Sahtekarlık
2.7. Tedarikçi Menfaat İlişkisi
2.8. Rüşvet
2.9. Bilgi Sızdırma (Bilgi Güvenliği İhlali)
2.10. İş Sağlığını ve Güvenliğini Tehlikeye Sokan İhlaller
2.11. Marka ve İtibarı Zedeleyen İhlaller
2.12. Diğer Kritik Konular

Size bağımsız bir çağrı merkezi şirketinin çalışanları olan operatörler yardımcı olacak. İsminiz, iletişim bilgileriniz ve sizinle ilgili diğer tüm bilgiler her aşamada gizli tutulacak.