fbpx

Tirsan Kardan

28.10.2021 / Perşembe

Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım,

Çok zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimizin yarın 98. yıl dönümünü kutlayacağız.

98 yıl önce fakir ve savaştan yeni çıkmış milletimiz, çok zor şartlarda mücadele vererek, ‘’ Egemenlik Kayıtsız ve Şartsız Milletindir ‘’ diyerek, dünyanın mazlum milletlerine örnek olarak gösterilen bir kurtuluş savaşını kazanmıştır.

Bu millet, kurduğu Cumhuriyeti daha da ileriye taşıyacak güç ve kararlılığa sahiptir. Cumhuriyetimizi, Milletimiz kurmuştur ve sahibi de Millettir.

Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet, her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmıştır. 98 yıl sonra bugün çok daha farklı bir Türkiye görmekteyiz. Her alanda yetişmiş insan gücü, dostlarına güven veren askeri gücü ve dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olmuştur.

Dünün yoksul Cumhuriyeti, bugün milletin ihtiyaç duyduğu birçok ürünü, makine teçhizatı kendisi yapar duruma gelmiştir.

Sanayi ve bilhassa otomotiv sektöründe dünyanın sayılı ülkelerindendir. Sağlık, eğitim, bayındırlık alanında ciddi gelişmeler kat edilmiştir.

Kadın – erkek eşitliği ve eğitimi sağlanmıştır. Bunların hepsi Cumhuriyet sayesinde olmuştur.

Cumhuriyetimizin kurulduğu günden beri değişmeyen ve değişmeyecek gerçekler vardır. Bunların başında, milletin tüm fertlerinin eşit olduğu, vatandaşların arasında ayırım yapılmadığı gerçeğidir.

Milli birlik ve beraberliğimiz, Cumhuriyetimizin teminatı altındadır. Cumhuriyet hepimizindir ve O’na her zaman sahip çıkacağız.

Vatan uğrunda canlarını verip, şehit olan ve bu güzel vatanı bizlere bırakan atalarımızı, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükranla anarken, tüm çalışma arkadaşlarımın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Mehmet TİRYAKİ

Tiryakiler Şirketler Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı